Door PuntP kan ik weer krachtig verder leven.
- Moeite met concentreren of onrustig?
- Klachten na een traumatische ervaring?
- Los je psychische problemen op bij PuntP
- Home
-
Psychische problemen
-
Hoe werken wij?
- Veelgestelde vragen
-
Preventie
-
Verwijzers
Obsessieve-compulsieve persoonlijkheidsstoornis
Mensen met een obsessieve-compulsieve persoonlijkheidsstoornis zijn erg perfectionistisch en inflexibel. Zij lijken heel zelfstandig en daadkrachtig, maar piekeren continue over het oordeel van anderen. Zij werken hard, houden hun huis perfect op orde en zijn zeer zuinig met geld. Regels zijn om nageleefd te worden en zij hebben vaak strikte morele overtuigingen. Hun perfectionisme leidt tot een onbedwingbare behoefte om te ordenen. Zij maken voortdurend lijstjes en verliezen zich makkelijk in details. Hierdoor zijn zij slecht in staat om beslissingen te nemen en iets af te maken. Taken delegeren of samenwerken is geen optie. Tenzij de ander het precies zo doet als zij zelf. Zij stellen niet alleen extreem hoge eisen aan zich zelf, maar ook aan hun partner, kinderen, vrienden en collega's.
Behandeling obsessieve-compulsieve persoonlijkheidsstoornis
Naast poliklinische behandelingen biedt PuntP ook intensieve deeltijdprogramma's voor (jong) volwassenen:
Leest u meer in onze brochure over persoonlijkheidsstoornissen.
- Het 5-daagse avondprogramma (avond)
(duur programma is 9 maanden)
Lees meer in de brochure - Het 3-daagse dagprogramma (parttime)
(duur programma is 9 maanden)
Lees meer in de brochure - Het 5-daagse MBT deeltijdprogramma voor cliënten met een ernstige borderline persoonlijkheidsstoornis uitgevoerd volgens het Mentalisation Based Treatment model (duur programma is 18 maanden + 18 maanden nabehandeling)
Lees meer in de brochure - Cliënten met een borderline persoonlijkheidsstoornis kunnen bij PuntP ook een wekelijkse individuele- en groepspsychotherapie combineren.
Ook deze behandeling volgt het Mentalisation Based Treatment (MBT) model.
Lees meer in de brochure - Groepsaanbod Vaardigheidstrainingen emotie regulatie stoornis (VERS)
De VERS is een vaardigheidstraining voor mensen met een Borderline Persoonlijkheidsstoornis, of daaropgelijkende problematiek.
Lees meer in de brochures VERS 1 en VERS 2

